TUSIAD - IB - BBI II. Webinar Duyurusu

TÜSİAD, Institut du Bosphore (IB) ve Berlin Bosphorus Initiative (BBI) ortaklığında “Manşetlerin Ötesinde: Avrupa’nın Geleceği / Beyond the Headlines: Future of Europe” ana teması altında üç ayrı oturumdan oluşan bir webinar serisi gerçekleştirilmektedir.  

Webinar serisinin ikinci oturumu 28 Mayıs Perşembe günü saat 15:00’te “Avrupa’da Türkiye: Covid-19 Ayrışmasından Covid-19 Sonrası Entegrasyona / Turkey in Europe: From Covid-19 Distruption to Post Covid 19 Integration” başlığı altında düzenlenecek. Webinar programı:

Oturum Yöneticisi:

Barçın Yinanç- Institut du Bosphore Bilim Kurulu Üyesi ve Hürriyet Daily News köşe yazarı

Konuşmacılar:

Dr. Mustafa Kutlay- City Üniversitesi Öğretim Görevlisi,

Dr. Günter Seufert- German Institute for International and Security Affairs (SWP) Uygulamalı Türkiye Araştırmalar Merkezi Direktörü

Nacho Sánchez Amor- Avrupa Parlamentosu Milletvekili ve Türkiye Raportörü

Oturumda, Covid-19 krizi ile birlikte ortaya çıkan Eurozone’un yapısal sorunları, esnek ve farklılaştırılmış yapılanma gibi AB entegrasyon sürecine yönelik yapısal değişimler ve söz konusu değişim sürecinde Türkiye – AB ilişkilerinin canlandırılması hususlarına değinilecek.

Webinar serisinin üçüncü oturumu ise Haziran ayında “Covid-19 Sonrası Dünyada Ticaret ve İş Yapışın Geleceği / The Future of Business in A Post Covid-19 World” başlığında düzenlenecek. Webinarların dili İngilizce olacaktır.

NOT: Katılım sayısı sınırlı olduğundan, maksimum sayıya ulaştığında erişim kapanacaktır.

BBI - Berlin Bosphorus Initiative (www.bbi-de.org)

2013 yılında Berlin’de TÜSİAD’ın öncülüğünde kurulan Berlin Bosphorus Initiative, Türkiye'nin AB entegrasyon sürecinde sivil toplum boyutunun güçlenmesi, Türkiye ve Almanya arasındaki ekonomik ilişkilerinin geliştirilmesi ve iki ülke arasındaki sosyal ve siyasal ilişkilerin güçlendirilmesini amaçlayan bir girişimidir.

IB – Institut du Bophore (www.institut-bosphore.org)

2009 yılında Paris’te kurulan Institut du Bosphore (Paris Bosphorus Enstitüsü) Avrupa Birliği, Fransa ve Türkiye arasındaki ekonomik, siyasal ve kültürel işbirliğini desteklemek ve Fransız toplumunda günümüz Türkiye’sinin ekonomik, siyasal ve kültürel özellikleri hakkında bilgileri artırmak amacıyla faaliyetler gerçekleştirmekte.

Etkinlik Ayrıntıları

Etkinlik Tarihi / Event Date 28-05-2020, Perşembe, 15:00
Etkinlik Bitiş / Event end Date 28-05-2020, Perşembe, 16:00
Yer / Location ONLINE
Bu Etkinlik için katılım süresi dolmuştur.

Etkinlik Arama