Küresel Tedarik Zincirlerinin Yeniden Yapılanması Webinarı

TÜSİAD COVID-19 Görev Gücü tarafından “COVID-19 Sonrası Küresel Tedarik Zincirlerinde Türkiye’nin Yeri” başlıklı webinar serisinin ikincisi “Küresel Tedarik Zincirlerinin Yeniden Yapılanması” webinarı 23 Ekim saat 15:00 – 17:00 arasında gerçekleşecektir.

COVID-19 kriziyle dünya ekonomisi son zamanların en zorlu dönemine girerken; özellikle tedarik zincirlerinde güçlenen yerelleşme trendleri ülkeler açısından yeni riskleri ve fırsatları beraberinde getiriyor. Küresel tedarik zincirlerinin yeniden yapılandığı bu dönemde Türkiye’nin rekabet ve üretim gücünü artırması için yeni fırsatlar söz konusu olacaktır.

TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Simone Kaslowski’nin açılışını yapacağı webinara Ticaret Bakanı Sn. Ruhsar Pekcan teşrif edecektir.  

TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Kemal Ebiçlioğlu yönetimindeki webinarın ilk bölümünde Massachusetts Teknoloji Enstitüsü Mühendislik Sistemleri Profesörü David Simchi-Levi;

  • ABD ve Çin ayrışması küresel tedarik zincirlerini nasıl etkileyecek?
  • Bu ayrışma Türkiye’nin ABD’nin radarına girmesi için bir fırsat yaratır mı?
  • Küresel tedarik zincirlerindeki bozulmadan şirketler nasıl dersler çıkarmalı?

sorularını yanıtlayacak.

Webinarın panel bölümünde ise, Siemens Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Hüseyin Gelis, Bosch Türkiye ve Ortadoğu Başkanı Steven Young ve Kale Grubu Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Zeynep Bodur Okyay konuyu Türkiye perspektifinden ele alacak ve katılımcıların sorularını yanıtlayacaklar.

Etkinlik Ayrıntıları

Etkinlik Tarihi / Event Date 23-10-2020, Cuma, 15:00
Etkinlik Bitiş / Event end Date 23-10-2020, Cuma, 17:00
Yer / Location ONLINE
Bu Etkinlik için katılım süresi dolmuştur.

Etkinlik Arama