AB, Almanya ve Türkiye Perspektifinden: Çin ve Küresel Ekonomik Düzen

TÜSİAD ve Alman Sanayi Federasyonu (BDI) tarafından Sabancı Üniversitesi Ekonomi Programı ile işbirliğinde “AB, Almanya ve Türkiye Perspektifinden: Çin ve Küresel Ekonomik Düzen” isimli bir webinar gerçekleştirilecektir.

13 Kasım 2020 tarihinde 16.00-18.00 (TSİ) saatleri arasında düzenlenecek webinarda, Çin’in küresel ekonomik düzendeki rolü, AB’nin Çin ile ilişkileri, ABD-Çin arasında giderek artan küresel rekabetin olası nedenleri ve AB üzerindeki ekonomik etkileri ele alınacaktır.

Açılış konuşmaları TÜSİAD Çin Network Başkanı Korhan Kurdoğlu, BDI Uluslararası Piyasalar Bölüm Başkanı Friedolin Strack ve Sabancı Üniversitesi Ekonomi Programı Öğretim Üyesi Prof. Bahri Yılmaz tarafından yapılacaktır. Etkinlikte “Çin ile jeopolitik İlişkiler: Çin sistemik bir rakip mi?” ve “Çin ile ekonomik İlişkiler: Çin ekonomik bir ortak mı?” isimli 2 oturum düzenlenecektir. Bu webinar etkinliğinde sizleri ve kurumlarınızın ilgili yetkililerini aramızda görmekten büyük mutluluk duyacağız.

Bu konuda Prof. Bahri Yılmaz tarafından hazırlanan “European Union-China Relations in the Shadow of the US-China Conflict” başlıklı güncel çalışmayı da linkte bilginize sunarız. 
 
Toplantı dili İngilizce olan etkinliğin ayrıntılı programı aşağıda bilgilerinize sunulmaktadır. Etkinliğe erişim linki, katılım bildiren davetliler ile etkinlik günü yayından önce paylaşılacaktır.

Etkinlik Ayrıntıları

Etkinlik Tarihi / Event Date 13-11-2020, Cuma, 16:00
Etkinlik Bitiş / Event end Date 13-11-2020, Cuma, 18:00
Yer / Location Çevirimiçi
Bu Etkinlik için katılım süresi dolmuştur.