REF İnteraktif Etkinlikleri-Turizmde Sürdürülebilirlik ve Rekabetçilik

Dünya Ekonomik Forumu tarafından her yıl ülkelerin rekabetçiliğini analiz eden “Küresel Rekabetçilik Raporu” yayınlanmaktadır. Raporun Türkiye’deki partner kurumu olan TÜSİAD-Sabancı Üniversitesi Rekabet Forumu (REF), Rapor kapsamda gerçekleştirilen “Yönetici Görüşleri Anketi” nin geniş bir örnekleme iletilmesinden sorumludur.

Söz konusu ankete verilen cevaplar, ülkemizin Küresel Rekabetçilik Endeksi’ndeki yerine etkisinin yanı sıra Dünya Ekonomik Forumu tarafından iki yılda bir yayınlanan Seyahat ve Turizm Rekabetçilik Endeksi’ndeki yerinde de belirleyici rol oynamaktadır.

Bu çerçevede, gerek Yönetici Görüşleri Anketindeki soruların etki alanlarının irdelenmesi gerekse bu alanlardan hareketle ilgili politikalara katkı sağlayıcı yönlerin mercek altına alınması amaçlarıyla bir dizi interaktif etkinlik düzenlenmesi kararlaştırılmıştır.

REF İnteraktif Etkinlikleri’nin ikincisi, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan’ın katılımlarıyla 18 Haziran 2021 tarihinde 11.30-13.00 saatleri arasında “Turizmde Sürdürülebilirlik ve Rekabetçilik” başlığında online olarak gerçekleştirilecektir. Etkinlikte Yönetici Görüşleri Anketi’nin turizmin rekabetçiliği ve sürdürülebilirliği teması ile ilgili sorularına Kapadokya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ali Karasar ile Kapadokya Üniversitesi İİBF Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Halil Burak Sakal’ın moderasyonunda odaklanılacaktır. Etkinliğin programı aşağıda bilgilerinize sunulmaktadır.

Etkinlikte Yönetici Görüşleri Anketi’nin ilgili soruları üzerinde katılımcıların değerlendirmeleri anlık olarak çevrim içi alınacak; güçlü bir etkileşim ve odaklı bir perspektife imkan veren formatta cevaplar eş zamanlı olarak değerlendirilecektir.

Etkinliğe katılımınızdan ve davetimizi kurumunuzdaki üst düzey yöneticilerle paylaşmanızdan mutluluk duyacağız.

Etkinliğe erişim linki, katılım bildiren davetliler ile etkinlik günü yayından hemen önce paylaşılacaktır.

Etkinlik Ayrıntıları

Etkinlik Tarihi / Event Date 18-06-2021, Cuma, 11:30
Etkinlik Bitiş / Event end Date 18-06-2021, Cuma, 13:00
Yer / Location ONLINE
Bu Etkinlik için katılım süresi dolmuştur.

Etkinlik Arama