TÜSİAD Avrupa Yeşil Mutabakatı Söyleşileri VII: Yeşil Dönüşümde Yerel ve Uluslararası Koordinasyon ve İşbirliği

TÜSİAD Avrupa Yeşil Mutabakatı Söyleşileri serisinin yedincisi TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Yatırım Ortamı Yuvarlak Masa Başkanı Fatih Kemal Ebiçlioğlu’nun moderasyonunda, Eczacıbaşı Holding Grup CEO’su Atalay Muharrem Gümrah’ın katılımıyla gerçekleşecek.

Avrupa Yeşil Mutabakatı’nın (AYM) açıklandığı 2019 yılının Aralık ayından bu yana; çevresel, sosyal ve ekonomik meselelerin ülkelerin ve şirketlerin gündeminde hızla üst sıralara çıkması ile birlikte, Türkiye küresel rekabette oyunun sürdürülebilirlik üzerine yeniden kurulduğu bir mücadele alanı içine giriyor.

AYM’nin en önemli bileşenlerine yönelik öngörülen düzenlemeleri içeren “Fit for 55” paketinin Avrupa Komisyonu tarafından 14 Temmuz’da açıklanması ile önemli bir aşama daha kaydedildi.

TÜSİAD Avrupa Yeşil Mutabakatı’nın yaratacağı riskler ve fırsatlara dikkat çekmek, bu alanda özel sektör ve kamuoyunda farkındalık yaratmak amacıyla, döngüsel ekonomi, enerji, dış ticaret, dijitalleşme, finans gibi Yeşil Mutabakat’ın birçok farklı boyutunu özel sektörün tepe yöneticileri ile “Avrupa Yeşil Mutabakatı Söyleşileri” nde tartışmaya devam ediyor.

Etkinliğe erişim linki, katılım bildiren şirket temsilcileri ile etkinlik günü yayından hemen önce paylaşılacaktır.

Etkinlik Ayrıntıları

Etkinlik Tarihi / Event Date 30-07-2021, Cuma, 10:00
Etkinlik Bitiş / Event end Date 30-07-2021, Cuma, 11:00
Yer / Location ONLINE
Bu Etkinlik için katılım süresi dolmuştur.

Etkinlik Arama