TÜSİAD-ERG “Covid-19 Etkisinde Türkiye’de Eğitim” Raporu Tanıtım Toplantısı

“Covid-19 Etkisinde Türkiye’de Eğitim” Raporu TÜSİAD Eğitim Çalışma Grubu faaliyetleri kapsamında, Eğitim Reformu Girişimi (ERG) iş birliği ile, salgının eğitim üzerindeki çok boyutlu etkilerine yönelik durum tespiti yapmak amacıyla hazırlandı. 
 
Raporda, salgınla beraber yüz yüze eğitime ara verilmesinin yarattığı sorunlar analiz edildi. Oluşan riskler okul terki, öğrenme kaybı, çocuğun iyi olma hali ve çocuk koruma sistemi konuları bağlamında incelendi. Salgın döneminde eğitimde yaşanan kayıpların küresel rekabet gücüne olası etkilerine de değinildi.

Covid-19 Etkisinde Türkiye’de Eğitim Raporu’nun tanıtımı 9 Eylül’de düzenlenecek bir webinar ile gerçekleştirilecek. Açılış konuşmaları TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Sosyal Politikalar Yuvarlak Masa Başkanı Elvan Ünlütürk ve TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Simone Kaslowski tarafından gerçekleştirilecek toplantıda, ERG Direktörü Işık Tüzün moderasyonunda, rapor yazarlarından ERG Eğitim Gözlemevi Koordinatörü Burcu Meltem Arık ve ERG Politika Analisti Ekin Gamze Gencer rapordaki verileri paylaşacak. Ardından ÖRAV Eğitim Koordinatörü Arzu Atasoy ve AÇEV Erken Çocukluk Eğitimleri Özel Projeler Direktörü Duygu Yaşar rapordaki bulguları yorumlayacak.

Etkinliğe erişim linki, katılım bildirenler ile etkinlik günü yayından hemen önce paylaşılacaktır. Etkinliğe katılımınızdan ve ebeveynleri yakından ilgilendiren bu konuda davetimizi çalışanlarınızla da paylaşmanızdan mutluluk duyacağız.

Program

11.00     Açılış Konuşması              
  • Elvan Ünlütürk, TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Sosyal Politikalar Yuvarlak Masası Başkanı
  • Simone Kaslowski, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı 
11.30    Covid-19 Etkisinde Türkiye’de Eğitim Raporu Tanıtımı
 
Moderasyon: Işık Tüzün, 
ERG Direktörü    
 
Rapor Tanıtımı                 
  • Burcu Meltem Arık, ERG Eğitim Gözlemevi Koordinatörü
  • Erkin Gamze Gencer, ERG Politika Analisti 
Bulguların Yorumlanması 
  • Arzu Atasoy, ÖRAV Eğitim Koordinatörü 
  • Duygu Yaşar, AÇEV Erken Çocukluk Eğitimleri Özel Projeler Direktörü             
               
12.15     Soru-Cevap
 
12.30     Kapanış

Etkinlik Ayrıntıları

Etkinlik Tarihi / Event Date 09-09-2021, Perşembe, 11:00
Etkinlik Bitiş / Event end Date 09-09-2021, Perşembe, 12:30
Yer / Location ONLINE
Bu Etkinlik için katılım süresi dolmuştur.