TÜSİAD ve Özyeğin Üniversitesi Enerji, Çevre ve Ekonomi Merkezi işbirliğiyle “Türkiye’nin Sanayide Enerji Verimliliği Görünümü Projesi” Tanıtım Toplantısı

İklim değişikliğinin giderek derinleşen etkileri ve küresel gelişmelerin yol açtığı enerji arz güvenliği riskleri ile enerji maliyetleri sürdürülebilir enerji sistemlerini hayati hale getirmektedir. Bu kapsamda enerji verimliliği alanında kaydedeceğimiz gelişmenin en önemli çözüm araçlarından biri olduğuna inanıyoruz.
 
Bu anlayışla ve sanayimizin enerji verimliliği potansiyelinin en üst düzeyde uygulamaya geçirilmesine katkı sağlamak amacıyla TÜSİAD ve Özyeğin Üniversitesi Enerji, Çevre ve Ekonomi Merkezi (EÇEM) iş birliğinde “Türkiye’nin Sanayide Enerji Verimliliği Görünümü” projesi başlatılmıştır.
 
Bu proje ile;

  • enerji verimliliği konusunda farkındalığın en üst seviyeye çıkarılması,
  • sanayimizin öncü sektörlerinde enerji verimliliği ve tasarrufu potansiyelinin birbirileriyle ve uluslararası referanslarla kıyaslanarak ortaya konulması,
  • enerji tasarrufundan verimliliğine doğru giden sürece hazırlanacak rehberlerle katkı sağlanması hedeflenmektedir. 

“Türkiye’nin Sanayide Enerji Verimliliği Görünümü” projesinin tanıtım etkinliği 20 Haziran 2023’te 10.00-12.30 saatleri arasında TÜSİAD Genel Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecektir.
 
Etkinliğimizde sizi ve şirketinizin enerji yönetiminden sorumlu üst düzey yöneticisini aramızda görmekten ve projemizin paydaşı olmanızdan büyük mutluluk duyacağız.

Etkinliğin ayrıntılı programı önümüzdeki günlerde duyurulacaktır.

Etkinlik Ayrıntıları

Etkinlik Tarihi / Event Date 20-06-2023, Salı, 10:00
Etkinlik Bitiş / Event end Date 20-06-2023, Salı, 12:30
Yer / Location TÜSİAD